• Sülüntepe Mah. Mevlana Cad. Fazilet Sok. No:28 Pendik İstanbul

Geniş bir kullanım alanına sahip olan yangın merdiveni yüksek kaliteye sahip olduğundan uzun yıllar boyunca güvenle kullanılır. Türkiye kalite standartlarından üretilen bu ürün ayrıca geçmiş dönemlere oranla bugün daha cazip ve ek fiyat tarifesinden satışa sunuluyor. 81 ilimizden yoğun olarak tercih edilen yangın merdivenleri her ebattan üretiliyor. Yurtdışından da yoğun talep gören yangın merdivenleri uygulanışı son derece kolaydır. Bu nedenle profesyonel ekip tarafından dakikalar içerisinde monte edilir.

Yangın Merdiveni Nedir?

Yangın merdiveni isminden de anlaşılacağı üzere olası yangınlarda can ve mal kaybının yaşanmaması açısından özel olarak üretilen güvenlik sistemleridir. Kurumsal ve özel sektör firmaları tarafından tercih edilen bu merdivenler personellerin pratik bir şekilde yangın alanından uzaklaşmasını sağlar. Pek çok özelliklere sahip olan bu sistemler ayrıca fiyat tarifesi açısından da firmalara avantajlar sağlar. Yangın merdivenleri pek çok güvenlik sistemlerine oranla daha güvenli ve yüksek performansa sahiptir. En kaliteli paslanmaz çelik malzemeden üretildiğinden uzun yıllar sonrasında dahi paslanması, deforme olması söz konusu değildir.

Yangın Merdiveni Özellikleri

Yangın merdivenleri özellikle aşırı yüksek yapıların iç bölümünde kullanılır. Yüksek yapılarda özellikle daire biçimindeki yangın merdiveni tercih edilmesi önerilmez. Bu sistemler maksimum sağlamlığa sahip olduğundan en şiddetli darbelere karşı dahi maksimum düzeyde performans gösterir. Yangın merdivenleri aynı anda birden çok bireyleri taşıyabilme kapasitesine sahiptir. Bu ürünler maksimum düzeyde sıcaklığa karşı son derece dayanıklıdır. Son derece hijyenik olduğundan çevre dostudur. Yangın merdivenlerinde kolayca kırılma, çatlama söz konusu olmaz.

Yangın Merdiveni Avantajları

Birçok avantajları bulunan yangın merdiveni düşük fiyatlı olduğundan işletmeler maliyet açısından avantaj sağlar. Bu merdivenler kurulumu ve sökümü basit olduğundan işletmelerin zaman kaybı yaşaması söz konusu değildir. Yangın merdivenleri her ölçekten yapılarda sorunsuz bir şekilde kullanılır. İç alanda tercih edildiğinden yağmur gibi olumsuz hava şartlarından etkilenmez. Profesyonel güvenlik ürünlerinden olan yangın merdivenleri basamaklarında ise zeminin kaymasını engelleyen özel bir malzeme kullanılır. Bu bakımdan olası yangın durumunda personeller güvenle bu sistemden faydalanır. Garantili olarak üretilen bu ürünler ayrıca işletmelerin talepleri doğrultusunda her renk tonlarından da üretilir. Ancak özellikle işletmeler ile uyum sağladığından beyaz ve gri renk tonundan imal ediliyor. Firmamız bu hizmeti sunuyor.