• Sülüntepe Mah. Mevlana Cad. Fazilet Sok. No:28 Pendik İstanbul

Sundurma, yapılardaki kapı, cam veya herhangi bir geçiş alanının her çaptaki çatıyla yağmur ve benzeri türden tüm dış etkenlere karşı maksimum düzeyde koruyan ve arka bölümü doğrudan duvar kısmına yaslanan bir koruma sistemidir. Bu yapıların en büyük çaptakilerine ise veranda adı verilir. Sundurmalar sahip olduğu özellikleri ve yüksek performansı sebebiyle bugün birçok konut ve işletmelerde tercih ediliyor. Uygulanışı son derece basit olması sebebiyle firmaların zaman kaybı yaşaması söz konusu değildir.

Sundurma Türleri

Birçok türleri bulunan sundurma bu bakımdan konut ve işyerinde uygun bir şekilde monte edilir. Bu yapılar aynı zamanda bölgesel özelliklere göre farklılık teşkil eder. Bu nedenle geniş türlere ayrılır. Yapılar incelendiğinde özellikle dış cephe alanlarında yer alan sundurmaların zeminle iletişimsiz olduğu gözlemlenebilir. Ayrıca parmaklık ve ince dizayna sahip olan duvarlar üzerinden de desteklendiği görülebilir. Sundurmalar ile aynı düzeyde yer alan zeminler birkaç santim boyunca yüksekte kalabilir ya da aynı hizada yer alabilir. Cam sundurma, paslanmaz sundurma ve pratik sundurma en çok tercih edilen sundurma türleridir.

Sundurmanın Avantajları

Sundurmaların birçok avantajları bulunuyor. Yapıların daha sağlam ve dayanıklı olmasını sağladığı gibi, her türden olumsuz hava şartlarına karşı güvende kalmasını sağlar. Sundurmalar pratik bir şekilde uygulanır. Bu nedenle sundurma işlemi özellikle uzman ekip tarafından monte edildiğinde bu süreç birkaç dakika alabilir. Sundurmalar son derece ekonomik ve estetiklidir. Bu nedenle yapının daha modern ve şık bir görünüm elde etmesini sağlar. Düşük maliyetli olduğundan firmaların ekonomik yönden de avantajlı olmasını sağlar.

Sundurma Ne İşe Yarar?

Sundurma yapınızın hem dış ve hem de iç kısımlarının güneşin zararlı ışınlarından korunmasını sağlar. Yapılar uzun süreli olarak güneş ışınlarına maruz kaldığında renk tonlarında solgunluk, kalitesinde düşüş gibi durumlar meydana gelir. Bu noktadan itibaren sundurma büyük önem ve faydalar arz ediyor. Kaliteli bir şekilde uygulanan bir sundurmada yapınızın güneş ışınlarından etkilenmesi söz konusu değildir. Sundurma güneşin zararlı ultraviyole ışınlarını kırarak yapınızın deforme olmasını önler. Farklı türlerinden eviniz için en uygun sundurmayı tercih ederek yapınızı tüm zararlı dış faktörlerden koruyabilirsiniz. Bu inşaat işleminde garanti durumu son derece önemlidir. Garantili bir şekilde uygulanan sundurmadan uzun yıllar boyunca problemsiz bir şekilde faydalanabilirsiniz. Firmamızdan bu hizmeti alabilirsiniz.