• Sülüntepe Mah. Mevlana Cad. Fazilet Sok. No:28 Pendik İstanbul

Pencere korkulukları, pencerelerin bulunduğu bölgelere farklı modellerde, tasarımlarda olmak üzere estetik bir görünüm kazandırmada dekoratif amaçlı kullanmanın yanında güvenliği sağlama gibi birçok amaca hizmet için kullanılan yapı elemanlarıdır. Özel tasarımlarda dâhil olmak üzere birbirinden şık farklı model ve renk seçeneklerinde kaliteli malzemeyle işlenmiş demirler çoğunlukta olmak üzere, ahşap, alüminyum esaslı malzemelerden üretimleri gerçekleştirilir. Kullanım açısından en yaygın olan ferforje demirleri (dökme demir), son teknoloji özel üretim makineler vasıtasıyla farklı motiflerde ve modellerde imalatı yapılan pencere korkuluklarında kullanılmaktadır. Ferforje demirleri; balkonlarda, merdivenlerde, pencerelerde, bahçe korkuluklarında, masa ve kapı imalatında, bank imalatında, sandalyeler olmak üzere birçok alanda kullanılır.

Pencere Korkuluklarının Kullanıldığı Alanlarda Sağladığı Faydalar

Pencere korkulukları, kullanıldığı mekâna sağladığı birçok yarar sağlamaktadır. Bu faydalar ise şunlardır:
Kullanıldığı alana estetik bir görünüm kazandırır.
Pencere korkulukları kullanıldığı ortamı hırsızlık gibi durumlara karşı güvenlik amacıyla kullanılır.
Kaliteli malzeme kullanılmak şartıyla dayanımları mükemmeldir.
Bakımları kolaydır.
Yağmur, kar, rüzgâr, nem, güneş ışığı gibi hava koşullarına karşı dayanıklıdır. Hava koşulları etkisinde korozyon olayı görülmez.
Uzun ömürlüdür.
Özel tasarımda dâhil olmak üzere farklı model ve motiflerde ve farklı renk seçenekleri mevcuttur.
Günümüzde birçok kişi özel üretim yaptırmak ister. Pencere ebatlarına göre ölçüleri alınarak imalatı yapılabilir. Hava akışını engellemez ve güneş ışığından ideal düzeyde faydalanılmasını sağlar.

Pencere Korkuluklarının İmalatı

Alüminyum, ahşap, ferforje, paslanmaz çelik gibi malzemelerden farlı model, desen ve tasarımlarla pencere korkuluğu imalatı yapılır. Pencere korkulukları, istenilen ölçülerde ve ebatlarda yapılması mümkün olduğundan istenilen mekâna, talep edilen tasarımda yapılması mümkündür. Pencere korkuluğu hava akışını engellemez, güneşin etkilerini ideal şekilde faydalanmasını sağlar. Yüksek katlarda oturan aileler çocukların güvenliği için Fransız balkon ve tüm pencerelere estetik görünümlü ve güvenliği azami derecede sağlayıcı pencere korkuluğu yaptırırlar. Talep edildiği takdirde açılır-kapanır sistemli olan pencere korkuluğu imalatı da yapılabilmektedir. Firmamız, pencere korkuluğu imalatı ve montaj işlemlerini yapmakla beraber istenilen model ve desende, farklı renk seçenekleriyle pencere imalatı konusunda firmamızdan profesyonel destek alabilirsiniz.