• Sülüntepe Mah. Mevlana Cad. Fazilet Sok. No:28 Pendik İstanbul

Otomatik kepenk, daha çok işletmeler tarafından tercih edilen, otomasyon özelliğine sahip olan, kapı ve pencere güvenliği sağlayan kaliteli kepenk modelidir. Türkiye kalite standartlarından özel olarak üretilen bu kepenkler pek çok farklı modellerden üretilir. Bu bakımdan işletmelerin güvenlik gereksinimlerine kusursuz bir şekilde çözüm sunar. Otomatik kepenk sistemi garantili olarak üretildiğinden kalitesini uzun yıllar boyunca korur. Özenli bir şekilde kullanıldığında pek çok güvenlik sistemlerine oranla daha uzun ömürlüdür. Yüksek performansıyla dikkat çeken bu kapı türleri en kaliteli çelik malzemeden üretiliyor. Bu bakımdan otomatik kepenk uzun yıllar sonrasında bile deforme olması söz konusu değildir.

Otomatik Kepenk Ne İşe Yarar?

Otomatik kepenk işletmelerin tüm zararlı dış etkenlerden korunmasını sağlar. Bu bakımdan otomatik kepenk maksimum düzeyde caydırıcı özelliğe sahiptir. Otomatik kepenk işletmelerin olası hırsızlık, gasp gibi tehlikeli durumlardan maksimum düzeyde korunmasını sağlar. Yüksek korunaklı özelliğiyle sektörde lider bir konumda yer alır. Uzaktan kumandalı sistemle aktif olan bu kepenk türleri bu bakımdan zahmetsiz bir şekilde açılıp kapanır. İşletmelere zaman tasarrufu sağladığı gibi hijyenik olduğundan çevre dostudur.

Otomatik Kepenk Özellikleri

Otomatik kepenkler profesyonel kepenk türleridir. Bugün pek çok Avrupa ülkelerinden tercih ediliyor. Her ebattan üretildiği gibi talepler doğrultusunda farklı renk tonlarından da imal edilir. Otomatik kepenkleri sıradan kepenklerden ayıran en önemli özelliklerinden biri ise, sertifika belgesi üzerinden satışa sunulmasıdır. Bu kepenk türleri uzun ömürlü olduğundan işletmelerin yıllar sonrasında dahi ek masraflar yapması söz konusu değildir. Otomatik yapıdaki kepenklerde uzun süreli kullanıma bağlı olarak işlev kaybı, arızalanma gibi olumsuz durumlar söz konusu değildir Garanti kapsamlı olduğundan güvenle kullanılır.

Otomatik Kepenk Avantajları

En avantajlı kepenkler olan otomatik kepenk uygun fiyat tarifesine sahip olduğundan her ölçekten firmalar tarafından tercih ediliyor. Özellikle sanayi, tekstil gibi alanlarda otomatik kepenk modellerine rastlanır. Bu kepenkler eski kepenk türlerine oranla doğrudan uzaktan kumanda veya duvar kısmına monte edilen çalıştırma butonu üzerinden aktif edilir. Özellikle daha pratik olması sebebiyle uzaktan kumandalı versiyonu daha çok tercih ediliyor. Dolaysıyla bu kepenklerin açılmasında ve kapanmasında insan gücüne gereksinim duyulmaz. Sıradan kepenk modellerinden farklı olarak daha hızlı bir şekilde açılıp kapanır. Firmamız bu hizmeti veriyor.