• Sülüntepe Mah. Mevlana Cad. Fazilet Sok. No:28 Pendik İstanbul

Teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte demir ürünleri artık modern fabrikalar üzerinden garanti kapsamında imal ediliyor. Bu bakımdan lazer kesim ferforje artık daha pratik bir şekilde üretildiğinden en çok tercih edilen ferforjedir. Demir türünün dövülerek işlenmesi neticesinde meydana getirilen işleme ferforje adı verilir. Profesyonel anlamda gerçekleştirilen bu işlem neticesinde kusursuz ferforje demirler ortaya çıkarılır. Lazer ışını özellikle karbondioksit lazer alanları üzerinden doğrudan karbondioksit gazına elektrik akımı transfer edilerek oluşturulur. Bu eylem haricinde verimin maksimum düzeye yükseltilmesi açısından ayrıca helyum ve azot gazı da ilave edilerek ortalama olarak 1/3 oranında verim yükseltilir. Alınan lazer kesimi üzerinden lazer tezgahları üzerinden gerçekleştirilen işlemlere ise lazer kesimli ferforje ismi verilir.

Lazer Kesimle Üretim Yapılmasının Nedenleri

Lazer kesim üzerinden ferforje üretiminin gerçekleştirilmesinin temel nedenlerinden biri imal hatasının minimum orana düşürülmesi ve otomasyonun sağlanmasıdır. Özellikle sanayi ve mühendislik gibi sahalarda yoğun olarak tercih edilen lazer kesim ferforje işlemi pratik olduğundan işletmelere zaman açısından avantaj sağlar. Lazer yöntemi üzerinden üretimlerin pek çok farklı tezgahlar üzerinden 24 saat boyunca gerçekleştirilmesi mümkündür. Bu durum beraberinde lazer kesim ferforje işletmelerin maliyet açısından da avantaj yakalamasını sağlamıştır. Çelik krom, titanyum, nikel alaşımları, paslanmaz çelik ve daha birçok farklı türden materyallerin doğrudan lazer üzerinden ferforje üretilmesinde mümkündür. Ayrıca Autocad adındaki özel bir program tarafından lazer ile kesimde büyük avantajlar sağlıyor. Bu program üzerinden kesimler daha kısa sürede gerçekleştirilerek parçalar aynı süreç içerisinde takım durumunda kesilir.

Lazer Kesim Ferforje Kesimin Avantajları

Referanslar doğrultusunda gerçekleştirilen lazer kesim ferforje spirintlas teknolojisi üzerinden işlev görüyor. Bu özelliği sayesinde maliyeti minimum düzeye düşürdüğü gibi zaman açısından da tasarruf sağlar. Bu kesim modelinde parça üretimlerinde ayrıca kalıp maliyeti söz konusu değildir. Aynı türden plaka saç üzerinden farklı türden parça modelleri kolay bir şekilde işlenebilir. İşlenmesi gereken parçaların uygun olması halinde ortak yüzeyler birlikte kesilerek ekonomik anlamda tasarruf elde edilir. Büküm eksenleri markalanarak sonraki üretim adımlarında daha düşük maliyetler elde edilebilir. Lazer kesim ferforje işlemi preslerinde meydana gelen saç deformasyonları bulunmaz. Her çeşitten görseller, içerikler, logolar ve benzeri türden işlemeler doğrudan saç üzerinden kesilebilir. Firmamız bu hizmeti veriyor.