• Sülüntepe Mah. Mevlana Cad. Fazilet Sok. No:28 Pendik İstanbul

Altyapı sistemlerinde inşası mecburiyet gerektiren yapılar vardır. Bu yapılar, herhangi bir arıza oluşumunda o alanlara ulaşmayı ve arızayı gidermeyi sağlar. Mecburiyet gerektiren alanlardan biri de kanallardır. Kanallar hem arıza oluştuğunda o yeri bulmayı sağlamalı hem de kolayca açılıp içinde çalışma yapılmalıdır. Bunun yanı sıra, emniyetli ve korunaklı olmalı, kişilerin içine düşmeleri engellenmelidir. Böyle durumlar kanal ızgaraları ihtiyacını ortaya çıkarır. Bu ihtiyaç park, bahçe, yol, kaldırım ve her türlü alanda gerek görülen ve kullanımı şart olan ihtiyaçlardır. Kullanımı ve önemi hafife alınsa da çok gerekli ve önemli bir ihtiyaçtır.

Kanal Izgaraları Nasıl Kullanılır?

Kanallar, zamanla tıkanıklık oluşturan belirli sürelerde bakımlarının yapılması gereken alt yapı sistemleridir. Kanalların içinde yapılan tadilattan sonra üstlerinin kapatılması gerekirken, aynı zamanda da yerlerinin belirlenmesi ve hava alması şarttır. Bu durum kanal ızgaraları  kullanımıyla sağlanabilecektir. Bu kanalların üstleri kanal ızgarasıyla kapatıldığında düzenekte herhangi bir sorun yaşanma riski de ortadan kalkar.

Kanal Izgaraları Nasıl Olmalıdır?

Kanalizasyon, foseptik ya da farklı bir amaç için ortaya çıkarılmış olan çukurların üstlerinin kapatılması için, farklı özelliklerde kanal ızgaraları kullanımı yapılır. Bu ızgaraların farklı boyut ve detayları bulunur. Bu yapıda en önemli olan detay, ızgaranın çukurun üstünü tamamen kapatmasıdır. Bu bakımdan özel yapım olarak satın alınır. Dayanıklı metalden yapılması önem taşırken, çukurun üzerini tam kapatması ve aynı zamanda çıkarılıp takılabilir olması gerekir. Bu seçim ızgaraların uzun süre dayanıklı bir şekilde kullanımını sağlar. Üzeri tamamen metalden kaplı olabilen bu ızgaraların, şerit metalli ve süzgeçli olan modelleri de bulunur. Bahçe ve park gibi yapılarda daha dizayn ve hoş görünen ürünler tasarlanabilirken, diğer alanlar için yol ve kaldırım taşlarına uygun olan ürünler seçilebilir.

Kanal Izgaraları Nerede Satılıyor?

Apartman ve bahçelerinizdeki çevre düzenlemesi işlemleri sonrasında, inşaat yapılması sonrasında ya da üstü açık olan çukurları kapatmak için kanal ızgarası ihtiyacı duyulur. Firmamızdan farklı yapı, metal ve detaylara sahip olan kanal ızgaralarını satın alabilirsiniz. Bu ızgaralar hakkındaki tüm içerikleri firmamızla iletişim kurarak edinebilir, sipariş verebilirsiniz.