• Sülüntepe Mah. Mevlana Cad. Fazilet Sok. No:28 Pendik İstanbul

Duvar üstü korkuluklar, gerek dekoratif olarak gerek de  koruma amaçlı olup, bulunduğu yere göre özellik kazanırlar. Bahçe, balkon benzeri yerlerde koruma ve dekoratif özelliğinin her ikisini birden  taşırlar.

Duvar Üzeri Korkulukların Özellikleri

Bahçelerde ki yüksek duvarların üstüne montelenerek, duvarı daha yüksek hale getirip güvenliği arttırdığı gibi, dışarıdan da hoş bir görüntü çizer. Günümüzde birçok yerde göze çarpan, şekilli demirli korkulukların yanı sıra, düz şiş benzeri formunda olanları da mevcuttur. Bunların yanı sıra yaldızlı ferforje, alüminyum, ahşap gibi çeşitleri de sıkça kullanılmaktadır. Balkonlarda olası düşme tehlikelerini en aza indirgeyen bu korkuluklar  aynı  zamanda evin dış cephesinde gerek binaları birbirinden ayırmak için, gerek de tırmanma mesafesini arttırarak güvenliği çoğaltmak için varlardır.

Duvar Üstü Korkuluklar hem deniz kenarlarına, hem uçurum diplerine konulan duvarların üstüne sabitlenerek insanlar için tehlike oluşturan yükseklikleri tehlikesiz hale getirmeye çalışırlar. Tepedeki uç kısımlarına takılan oval koruyucular ise korkulukların sivriliğini kapatıp olası yaralanmaların önüne geçer. Korkuluklar arasında bulunan mesafe ise de tasarımdan tasarıma farklılıklar gösterebilir fakat güvenlik amacı ile takılıyor ise arasında ki mesafe kısa tutulmalıdır.

Duvar Üzeri Korkuluk Modelleri

Günümüzde bulunduğu yere göre özellik kazanıp, bulunduğu çevrenin yapısına uygun dekore edilirler. Çeşitli modelleri ile duvar üstü korkuluklar, birçok kişi tarafından sıkça tercih edilirler. Balkonlarda, tarlaların çevrelerinde, apartmanların bahçelerinde, müstakil evlerin avlu duvarlarında bulunurlar. Evlerin dağınık görüntülerini kapatırlar. Daha kaliteli ve uzun süreli kullanımı için yapısı bakımından ferforje olması gerekir. Bu formda olup farklı şekillere sahip olabilirler. Kimisi desenli tercih ederken kimisi düz tercih eder. Fakat hepsinin görevi ortak amaçlar altındadır; güvenlik ve dekor.

Modellerde genellikle kişinin kendi istemine bağlı tasarımlar ortaya çıkarıldığı için oldukça özgün görüntülere sahip olabilirler. Renk bakımından çoğu yerde siyahla karşılaşılsa bile, çok farklı renk seçenekleri vardır ve bunlar yine kişinin kendi tercihine bağlıdır. Tabi her tasarımda fiyat seçenekleri değişmekte olup, kullanılan malzeme de fiyatı etkiler. Tüm tasarım ve renkleri ile korkulukları incelemek isterseniz firmamız bu hizmeti vermektedir.