• Sülüntepe Mah. Mevlana Cad. Fazilet Sok. No:28 Pendik İstanbul

İnşaat sektörünün en gelişmiş versiyonu olan çelik konstrüksiyon maksimum kalitesi ve yüksek performansı sebebiyle bugün birçok konutlarda tercih ediliyor. Garanti kapsamında uygulanan bu uygulamayla konut yönetiminde maksimum düzeyde kalite ve güvenilirlik elde ediliyor. Kusursuz bir yapı yöntemi olan bu işlem bir binanın zemin, çatı ve alt duvarlarının desteklenmesi açısından dikdörtgen tipi ızgara sistemiyle geliştirilmiş dikey çelik uygulamasıdır. Özellikle çok katlı ve yüksek binalarda uygulanır. Çelik konstrüksiyon tekniği bir tür prefabrikasyon uygulamadır. Gereksinim duyulan konutun bu doğrultuda önceden çelik iskeletler üzerinden hazırlanmasıdır. Bu durum beraberinde konut inşasının daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlar.

Çelik Konstrüksiyon Nasıl Çalışır?

Çelik konstrüksiyon çalışmasında farklı işlemler neticesinde beklenilen duruma dönüştürülen çelik profil ya da çelik sütunların şekli I olarak belirlenir. Bir harfi biçiminde bulunan bir kolonun her iki büyük flansı, konuttaki basınç rahatsızlığına maksimum düzeyde performans sunabilmesi açısından kırış üzerinde yer alan flanslara oranla daha büyük bir çapa ve kalınlığa sahiptir. Bu işlem için daha çok içerisi beton malzemeyle doldurulan yuvarlak ya da kare biçimindeki borular tercih edilir. Çelik yapıdaki kirişler doğrudan sütunlara cıvata ve dış bağlantı malzemeleri üzerinden ilave edilir. Söz konusu çelik kirişler üzerinden aynı zamanda merkezi bir ağ meydana getirilir. Bu merkezi ağ üzerinden de yapının sağlam bir şekilde ayakta durması sağlanır.

Çelik Konstrüksiyon Avantajları Nelerdir?

Çelik konstrüksiyonla dizayn edilen bir yapının diğer yapılara oranla birçok avantajları söz konusudur. Bu uygulama üzerinden inşa edilen konutun olası depreme karşı maksimum düzeyde dayanıklılık göstermesi söz konusudur. Çelik konstrüksiyon basit bir şekilde monte edilir. Bu da zaman tasarrufu sağlar. Bu uygulamada yalıtım riski minimum düzeydedir. Bununla birlikte çelik konstrüksiyon işlemi daha düşük maliyetlidir. Bu da tüketicilerin maliyet açısından avantajlı olmasını sağlar. Bu işlemde yıldırım riski de minimum düzeydedir. Ses ve ısı yalıtımı minimum düzeydedir.

Çelik Konstrüksiyon Fiyatları

Bugün 81 ilimiz üzerinden de çelik konstrüksiyon üzerinden ev ve işyeri inşası gerçekleştiriliyor. Birçok özelliklere sahip olan bu inşaat işleminde uygulanan fiyat tarifesi ise firmadan firmaya farklılık gösteriyor. Amatör türden firmalardan bu işlem için yüksek ödemeler yapabilirsiniz. Ancak profesyonel ve garantili bir şekilde hizmet sunan firmadan cazip ve ek ücretsiz fiyat tarifesinden çelik konstrüksiyon işlemi alabilirsiniz. Firmamız bu hizmeti veriyor. Kurumsal web sitemizden bizlere ulaşabilirsiniz.